top of page

MADDE 1- TARAFLAR:

 

1.1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

 

Hizmet Sağlayıcı: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında müşterisine hizmet sunan şirket veya marka “Mutluluk Ofisi”

Alıcı/Kullanıcı: Hizmet Sağlayıcının sunduğu bir hizmeti edinen, siteye üye olan, ürün, eğitim ve hizmetleri kullanan veya satın alan, yararlanan gerçek ya da tüzel kişi veya “Kullanıcı”

Site/Uygulama: Hizmet Sağlayıcı’ya ait www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve Mutluluk Ofisi markasına ait IOS ve Android uygulamalar

Taraflar: Hizmet Sağlayıcı ve Kullanıcı

Sözleşme/Aydınlat Metni: Hizmet Sağlayıcı ve Kullanıcı veya Üye arasında akdedilen işbu sözleşme ve aydınlatma metni

 

1.2. Hizmet Sağlayıcı

 

Mutluluk Ofisi (Bundan böyle “Hizmet Sağlayıcı” olarak anılacaktır.)

 

Ticari Unvan  : I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.

 

Adres              : İdealtepe Mahallesi, Dik Sokak No 13 Kat 2, 34841 Maltepe, İstanbul

 

Telefon           : + 90 533 558 17 53

 

E-posta           : merhaba@mutlulukofisi.com

 

1.3. Mutluluk Ofisi ile Üye işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde münferiden "Taraf" ve müştereken "Taraflar" olarak anılacaktır. Site'ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

 

1.4. I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti. (“Mutluluk Ofisi”, “Hizmet Sağlayıcı”, olarak anılacaktır), www.MutlulukOfisi.com alan adına sahip platformunun işletmecisidir. Hizmetlerimizi alan adı olarak www.MutlulukOfisi.com adresinde bulunan “internet sitesi” aracılığıyla ve I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti. iştiraki olan diğer internet siteleri ile IOS ve Android mobil uygulamalar aracılığıyla sunuyoruz (İnternet Sitesi ve tarafımızca sağlanan diğer tüm hizmetler bundan böyle “Hizmetler” olarak anılacaktır).

 

1.5. İşbu Kullanım Koşulları ("Kullanım Koşulları" veya "Sözleşme"), hem internet sitesi veya mobil uygulamalarımıza yeni erişen ve göz atmakta olan bir "Ziyaretçi" hem de sunulan Hizmetlerden herhangi biri için kaydolan, faydalanan ve satın alarak ödeme yapan bir "Üye", “Kullanıcı” veya “Alıcı” için Hizmetlerimizin kullanımının yasal olarak bağlayıcı koşullarını ortaya koyar. Ziyaretçi, Üye, Kullanıcı veya Alıcılar bu Sözleşmede "Kullanıcı", “Üye” veya "Alıcı" olarak anılacaktır.

 

MADDE 2- KONU, AMAÇ VE KAPSAM

 

2.1. Bu sözleşme, Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesini ziyaret eden, kullanıcı olan veya satın alım yaparak ödeme yapan tüm ziyaretçi, kullanıcı veya alıcılara yöneliktir.

 

Sözleşmenin amacı, www.MutlulukOfisi.com internet sitesi kullanım koşullarının belirlenmesidir. Bu koşullar, ziyaretçi, kullanıcı, üye veya alıcıların siteyi nasıl kullanabilecekleri, hangi haklara sahip oldukları ve hangi yükümlülükleri üstlendikleri hakkında bilgi sağlamaktır. Ayrıca bu sözleşme, ziyaretçi, kullanıcı veya alıcıların siteye erişimini de düzenlemektedir. Sözleşme, siteye üye olanların ve olmayan tüm ziyaretçilerin kullanımlarını kapsamaktadır.

 

Site Kullanım Koşulları, www.MutlulukOfisi.com internet sitesi için geçerli olan tüm hüküm ve şartları içermektedir. Bu koşulların ihlali durumunda, Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’nın hesaplarını askıya alabilir veya iptal edebilir.

 

2.2. Mutluluk Ofisi'nin Alıcı’dan alınan bilgileri toplaması, kullanması ve ifşa etmesi ile ilgili koşullar Mutluluk Ofisi “Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası'nda” (www.MutlulukOfisi.com/gizlilik-ve-kisisel-verilerin-korunmasi-politikasi adresinde yayınlanmıştır) ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası’nın ve internet sitesi ve mobil uygulamalarımızın kullanım koşulları, referans olarak dahil edilmiştir ve bu Kullanım Koşullarının bir parçasını oluşturur. Bu Kullanım Koşulları ile bağlantılı tüm ek şartlar, yönergeler ve kurallar da referans olarak dahil edilmiştir.

 

MADDE 3- KULLANIM KOŞULLARININ ONAY VE KABULÜ

 

3.1. Gizlilik ve kişisel verileri koruma politikamız (www.MutlulukOfisi.com/gizlilik-ve-kisisel-verilerin-korunmasi-politikasi url adresinde yayınlanmıştır) ve çerez politikası (www.MutlulukOfisi.com/cerez-politikasi url adresinde yayınlanmıştır) dahil olmak üzere zaman zaman değiştirilen ve www.MutlulukOfisi.com/kullanim-kosullari url adresinde yayınlanan bu kullanım koşullarının Kullanıcı/Üye/Alıcı ve Hizmet Sağlayıcı arasındaki yasal bir sözleşme oluşturduğunu kabul ve beyan etmektesiniz.

 

3.2. Bu Kullanım Koşullarında esaslı değişiklikler yapıldığında Alıcı’lar bilgilendirmeye çalışılsa da zaman zaman bu Kullanım Koşullarını gözden geçirmenin ve herhangi bir değişiklik hakkında bilgi edinmenin Alıcı’ların sorumluluğunda olduğunu kabul ve beyan etmektesiniz. Söz konusu değişiklikler derhal yürürlüğe girecek ve bu Sözleşme ile bağlantılı anlaşmazlıklar için yayınlandığı tarihten itibaren ileriye doğru geçerli olacaktır. Kullanım Koşullarında bir değişiklik yapıldıktan sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 

MADDE 4- GENEL KISITLAMALAR

 

4.1. Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve mobil uygulamalarında sunulan Hizmetleri, Hizmet Sağlayıcı veya başka herhangi bir kişi veya kuruluşa zarar verecek şekilde ve bu Kullanım Koşullarına bağlı olduğunuz veya bu Kullanım Koşulları tarafından kullanımınızın yasaklandığı yetki alanında yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasaklanmış herhangi bir şekilde kullanamazsınız.

 

4.2. Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve mobil uygulamalarında herhangi bir Hizmetteki içeriği herhangi bir kamusal veya ticari amaç için kaydetmemeyi, değiştirmemeyi, düzenlememeyi, kopyalamamayı, satmamayı, lisanslamamayı, dağıtmamayı, yayınlamamayı, uyarlamamayı, çoğaltmamayı veya yeniden kullanmamayı kabul etmektesiniz.

 

4.3. Kullanıcı Hesabı: www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde sunulan bir kurs, eğitim, etkinlik veya hizmete abone olmak ve kaydolmak dahil olmak üzere, Hizmet Sağlayıcı’nın çoğu faaliyeti için bir üyelik hesabına ("Kullanıcı Hesabı") ihtiyacınız vardır.

 

4.4. Hizmet Sağlayıcı’nın sunduğu Hizmetleri kullanmak ve kullanıcı hesabı açabilmek için en az 18 yaşında olmanız gereklidir. Yaşınız gerekli yaştan daha küçükse Kullanıcı Hesabı oluşturamazsınız; ancak bir ebeveyninizi veya velinizi Kullanıcı Hesabı açmaya ve uygun kurs, eğitim, etkinlik veya hizmetlere kaydolmanıza yardımcı olmaya davet etmenizi öneririz. Çevrimiçi hizmetleri kullanmak için ülkenizde gerekli olan yaştan daha küçük olduğunuzu ancak bir Kullanıcı Hesabı oluşturduğunuzu tespit etmemiz halinde, Kullanıcı Hesabınız feshedilecektir.

 

4.5. Hizmet Sağlayıcı’nın size bir kullanıcı hesabı oluşturma olanağı sağladığında, kullanıcı hesabında hiçbir mülkiyet veya sahiplik hakkınız olmayacağını ve herhangi bir kullanıcı hesabı ya da kullanıcı profili ile ilgili tüm hakların Hizmet Sağlayıcı'ya ait olduğunu, her zaman ait olacağını ve Hizmet Sağlayıcı lehine hüküm ifade edeceğini kabul ve beyan edersiniz.

 

4.6. Kullanıcı Hesabınızı oluştururken ve kullanırken Hizmet Sağlayıcı’ya tam, doğru ve güncel bilgileri (e-posta adresiniz dahil) sunmalı ve kişisel verilerinizi her zaman doğru ve güncel tutmalısınız. Kişisel verilerinizi her zaman düzeltebilir veya güncelleyebilirsiniz veya geri alabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması hakkında daha fazla bilgi için lütfen gizlilik ve kişisel verileri koruma politikamıza bakınız.

 

4.7. Kullanıcı Hesabınız ve Kullanıcı Hesabınızı kullanan birinin (izniniz olsun veya olmasın) neden olduğu herhangi bir zarar veya hasar (Hizmet Sağlayıcı veya başka birine) dahil olmak üzere Kullanıcı Hesabınızda gerçekleşen her şey yalnızca sizlerin sorumluluğunuzdadır. Parolanızın gizli ve güvende tutulması için gerekli tüm adımları atmalı ve parolanızın başkaları tarafından bilindiğine inanmak için herhangi bir nedeniniz varsa veya parolanın yetkili bir şekilde kullanılması ve kullanılma ihtimali olması durumunda Hizmet Sağlayıcı’ya derhal bilgilendirmelisiniz.

 

4.8. Destek ekibimize bir e-posta isteği göndererek Kullanıcı Hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz. Aynı şekilde ayarlar sekmesinden kendi Kullanıcı Hesabınızı kendinizde silebilir, gizleyebilir veya herkes tarafından görüntülenmesini kapatabilirsiniz. Kullanıcı Hesabınızın silinmesini talep ederseniz, Hizmetlere ve Hizmet Sağlayıcı’ya gönderdiğiniz herhangi bir içeriğe artık erişemeyebileceğinizi ve bunları kullanamayacağınızı lütfen unutmayın.

 

4.9. Hizmet Sağlayıcı, kullanıcı hesabınızın veya kullanıcı profilinizin başkasına devrini kabul etmez ve etmeyecektir. Bu nedenle, Hizmet Sağlayıcı’nın önceden yazılı izni olmaksızın bu Kullanım Koşulları kapsamındaki haklarınızı, sorumluluklarınızı veya yükümlülüklerinizi tamamen veya kısmen veremez, satın alamaz, pazarlık konusu edemez, takas edemez, pazarlayamaz, değiş tokuş edemez, satışa sunamaz, lisanslayamaz, devredemez veya başka bir şekilde elden çıkaramazsınız. Buna yönelik herhangi bir girişim Hizmet Alıcı tarafından tespit edilmesi durumunda Kullanıcı Hesabınız Hizmet Sağlayıcı tarafından askıya alınacak veya silinecektir.

 

4.10. Kurs, Eğitim veya Etkinlik Kaydı: İç ve dış eğitmenlerimiz ile yaptığımız anlaşma uyarınca, Kullanıcılarımıza çevrimiçi kurs, eğitim ve etkinlikler (her biri bir “Faaliyet”) sağlama ve faaliyetlere kaydolan Kullanıcılara sunma hakkı verilmiştir. İlgili faaliyetlerin içeriğinin Eğitmeni, Konuşmacısı veya Tedarikçisi ve Hizmet Sağlayıcı'ya ait olduğunu ve kaydınız nedeniyle hiçbir koşulda Kullanıcı’ya devredilmediğini veya tahsis edilmediğini unutmayın.

 

4.11. Bu sözleşmenin amaçları doğrultusunda, "İçerik" terimi edebi eserler, metinler, konferanslar, sunumlar, konuşmalar, bilgisayar programları, mobil programlar ve uygulamaların yanı sıra sesli ve görsel eserler (video kursları, infografikler, fonogramlar, resimler, ticari markalar ve hizmet markaları), ticari unvanlar ve ticari isimler, ticari markalar, logolar, hiper metin bağlantıları ve bunlara ait parçalar, bilgiler, widget'lar ve internet sitesinde ya da Faaliyet içinde yayınlanan diğer nesneler veya materyaller dahil olmak üzere fikri faaliyet konuları ve eşdeğer kişiselleştirme araçları anlamına gelir.

 

4.12. Bir faaliyete kaydolduğunuzda, faaliyet ile ilişkili ücretlerin tamamını ödemenize tabi olarak, Kullanıcı tarafından ilgili faaliyetleri internet sitesi üzerinden görüntüleme hakkı verilir. Faaliyetler için Kullanıcı lisans verilir ancak Faaliyetler Kullanıcı’ya satılmaz. Bu, hukuki olarak Kullanıcı internet sitemiz olan www.MutlulukOfisi.com aracılığıyla faaliyetlere (ve ilgili İçeriğe) tamamı bu Kullanım Koşullarına ve bu tür belirli faaliyet ile özel olarak ilişkili herhangi bir koşul veya kısıtlamaya uygun olmak üzere yalnızca kişisel, ticari olmayan, bilgi amaçlı olarak erişmeniz ve bunları görüntülemeniz için sınırlı, kişisel, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans verildiği anlamına gelir. Diğer tüm kullanımlar kesinlikle yasaktır.

 

4.13. Faaliyetleri görüntüleme hakkı, Kullanıcı Hesabı bilgilerinizi paylaşmak, faaliyetleri yasa dışı olarak indirmek ve/veya herhangi bir şekilde paylaşmak dahil olmak üzere Kullanıcı’ya ilgili faaliyetleri herhangi bir şekilde indirme ve/veya yeniden satma hakkı vermez. Faaliyetin tümünü veya herhangi bir bölümünü çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, tahsis edemez, satamaz, yayınlayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, ödünç veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev çalışmalarını oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde devredemezsiniz.

 

4.14. Kullanıcı Hesapları aracılığıyla erişebilecekleri faaliyet kaydına bir yıllık erişim sağlanır. Bu, faaliyetin başlangıç tarihinden itibaren bu süre boyunca Kullanıcı Hesabınızda faaliyet bağlantısının etkin olacağı ve kaydı sınırlı sayıda görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, Hizmet Sağlayıcı, tamamen ve mutlak kendi takdirine bağlı olarak bu koşulu değiştirme veya herhangi bir lisansı iptal etme hakkını saklı tutar. Ayrıca, tamamen ve mutlak Hizmet Sağlayıcı'nın takdirine bağlı olarak, hukuki veya politikaya bağlı nedenlerle bir faaliyete erişimi devre dışı bırakmaya karar verilmesi veya buna mecbur kalınması durumunda (örneğin, kayıt olduğunuz faaliyet bir telif hakkı şikayetinin konusu olduğunda veya İçeriğinin herhangi bir politikamızı, sözleşmemizi veya haklarımızı ihlal ettiğinin tespit edilmesi durumunda) Hizmet Sağlayıcı faaliyetlere herhangi bir zamanda erişebilir ve bunları kullanabilir.

 

4.15. Bir faaliyeti tamamladığınızda arkadaşlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız ve potansiyel çalışanlarınızla paylaşabileceğiniz bir katılım sertifikası alacaksınız. Katılım sertifikaları ilgili faaliyetlere katılım sağladığınızı göstermenize yardımcı olur. Ayrıca belirli faaliyetlerde Unvan Sertifikası verilmektedir. Bu Unvan Sertifika’sına sahip olabilmeniz için gerekli şart ve koşullar ilgili faaliyetin tanıtım ve içerik sayfalarında belirtilmektedir. Burada belirtilen şart, koşul ve süreleri başarılı bir şekilde tamamlayan Kullanıcı kişilere belirtilen faaliyetin Unvan Sertifikası verilecektir. İlgili faaliyetin tanıtım ve içerik bölümünde belirtilen şart, koşul ve süreleri başarılı bir şekilde tamamlayamayan Kullanıcı’ya herhangi bir Unvan Sertifikası verilmeyecektir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcı'nın akredite bir kurum olmadığını ve sonuç olarak katılım veya unvan sertifikalarının resmi akreditasyon için kullanılamayacağını unutmayın.

 

4.16. İşbu sözleşmeye kabul veya onay vererek Hizmet Sağlayıcı'nın trendleri analiz etmek, internet sitesini yönetmek, Kullanıcı’nın hareketlerini izlemek ve istatistiksel amaçlarla geniş demografik bilgiler toplamak için Kullanıcı hesabınızda bulunan bilgileri kullanmasına izin verdiğinizi onay ve kabul ediyor olursunuz.

 

4.17. Bir faaliyete kaydolarak, faaliyeti ve katılmayı kabul ettiğiniz ilgili faaliyetlere ve iletişimlere erişiminizi sağlamak amacıyla kişisel verilerinizi toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi, depolayabileceğimizi ve başka şekillerde işleyebileceğimizi açıkça kabul etmektesiniz. Hizmet Sağlayıcı'dan faaliyetleri hakkında haber, ek bilgi ve diğer faydalı bilgileri almak için Hizmet Sağlayıcı’ya ek kişisel bilgiler vermeniz gerekebilir. Kişisel bilgilerinizi toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi, saklayabileceğimizi ve başka bir şekilde işleyebileceğimizi ve Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikamıza tabi olarak Hizmetlerimizi geliştirmek veya sağlamak amacıyla bu tür verileri üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla paylaşabileceğimizi kabul ve beyan etmektesiniz.

 

4.18. Hizmet Sağlayıcı’nın ilk önceliği Kullanıcı’nın nitelikli faaliyetler sunmaktır, ancak bazen beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Hizmet Sağlayıcı sunulan faaliyetleri yeniden planlama, değiştirme ve hatta iptal etme veya faaliyetin gündeminde değişiklik yapma hakkı sahiptir. Bu bağlamda Hizmet Sağlayıcı’nın sunmuş olduğu Hizmetlerin aşağıda yer alan Feragat ve Sorumluluğun Sınırlandırılması bölümlerine tabi olduğunu unutmayın.

 

4.19. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı, faaliyet veya üyelik gruplarında ve sosyal medyada (gönderdiğiniz içerik “Kullanıcı Yorumunuz” olarak anılacaktır.) paylaşma, yorum gönderme, çalışma ve başka içerikleri yükleme imkanı sunulabilir. Kullanıcı Yorumları, bir tartışma başlatmayı amaçlar. Bir Kullanıcı Yorumu yayınlamayı seçtiğinizde, Kullanıcı Yorumlarınızın tüm mülkiyet haklarını saklı tutarsınız, ancak bu Kullanıcı Yorumunu kopyalamak, dağıtmak, değiştirmek, bunlara dayalı türev çalışmalar oluşturmak, kamuya açık olarak ifa etmek, kamuya açık olarak görüntülemek ve başka şekillerde kullanmak amacıyla Hizmet Sağlayıcı’ya geri alınamaz, kalıcı, münhasır olmayan, tamamen ödenmiş, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir, dünya çapında bir lisans verirsiniz.

 

4.20. Hizmet Sağlayıcı’nın internet sitesi veya mobil uygulamalarında faaliyet veya hizmetler boyunca (İnternet sitesi veya diğer sosyal medya platformlarında) Kullanıcı tarafından yayınlanan tüm Kullanıcı Yorumları tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Bu Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini düşündüğümüz Kullanıcı Yorumları da dahil olmak üzere, Kullanıcı Yorumlarınızı diğer Kullanıcılar veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı herhangi bir sorumluluk olmaksızın herhangi bir nedenle kaldırma hakkı Hizmet Sağlayıcı’ya aittir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki “Gönderilen İçeriğinize İlişkin Haklar” başlıklı bölüme bakınız.

 

4.21. Diğer Kullanıcılar veya konuşmacı, eğitmen veya kişiler ile doğrudan etkileşim kurduğunuzda, paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’nın ve konuşmacı, eğitmen veya diğer kişiler ile faaliyetleri boyunca veya başka bir şekilde diğer Kullanıcılardan elde ettikleri bilgilerle ne yapacağını kontrol etmez. O sebeple güvenmediğiniz kişiler ile e-posta ve/veya diğer kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir.

 

4.22. Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcı’ya belirli faaliyetlerde, konuşmacı, eğitmen veya benzeri kişilere sorular sorulması ve faaliyetler ile ilgili incelemeler gönderilmesine olanak sunulur. Belirli faaliyetler için eğitmen, konuşmacı veya Hizmet Sağlayıcı’nın yetkilendirdiği diğer kişiler Kullanıcı’dan "ev ödevi" veya test olarak içerik göndermenizi isteyebilir. Kendinize ait olmayan hiçbir şeyi göndermemeniz tavsiye edilir.

 

4.23. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’ya sunmuş olduğu faaliyetler dışında, "Mutluluk Dükkanı" adı altında www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde çeşitli ürünlerin satışına aracılık edebilir veya kendi ürünlerini satabilir. Kullanıcılar, bu hizmetlerle ilgili tüm hüküm, şart ve koşullara ulaşmak için "Mesafeli Satış Sözleşmesi" başlıklı belgeye başvurabilirler. Bu belge, www.MutlulukOfisi.com/mesafeli-satis-sozlesmesi URL adresinde yayınlanmıştır. Kullanıcılar, bu sözleşmeyi okuyarak ve kabul ederek, Hizmet Sağlayıcı’nın "Mutluluk Dükkanı" üzerinden sunduğu hizmetlerle ilgili hüküm, şart ve koşulları kabul etmiş olacaklardır.

 

4.24. Hizmet Sağlayıcı, "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satışa aracılık ettiği tüm ürünlerin tedarikçisi değildir. Bazı ürünlerin satışına aracılık eder ve sevkiyat sorumluluğu sadece kendi satışını yaptığı ürünlerde geçerlidir. "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satın alınan ürünler, dış tedarik ile sağlanan ürünler de dahil olmak üzere, tedarikçi firmalardan doğrudan sevk edilebilir. Bu nedenle, sevkiyat sorumluluğu, ürün tedariğini sağlayan firma veya kişinin sorumluluğundadır. Ayrıca, "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satın alınan ürünlerin iade, değişim veya garanti işlemleri de "Mesafeli Satış Sözleşmesi"ne tabidir ve belirtilen şartlar dahilinde yapılacaktır. Bu belge, www.MutlulukOfisi.com/mesafeli-satis-sozlesmesi URL adresinde yayınlanmıştır.

 

MADDE 5- ÜCRETLER VE ÖDEME

 

5.1. Hizmet Sağlayıcı, faaliyetleri belli bir ücret karşılığında sunmaktadır. Ancak bazı faaliyetler Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcı’ya ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tüm bu içerikler www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde belirtilmiş ve Kullanıcı ile paylaşılmaktadır. Bir faaliyete abone olarak, internet sitesinde veya bir üçüncü taraf ödeme hizmetinin herhangi bir politikasında açıklanan bu tür ücretler ve ödemeler için geçerli olan fiyatlandırma, ödeme ve faturalandırma politikalarını kabul etmiş sayılırsınız. Ön kayıt yapılan faaliyet için ödemeye devam ederek, seçtiğiniz faaliyet için geçerli olan tam ücret için banka veya kredi kartınızdan tahsilat (veya diğer ödeme yöntemlerini işleme) için Hizmet Sağlayıcı’ya yetki vermiş olursunuz.

 

5.2. Bu Kullanım Koşullarına ve ücretin ödeneceği veya ödemenin yapılacağı tarihte geçerli olan faturalandırma koşullarına uygun olarak, geçerli vergiler dahil olmak üzere tarafınızca üstlenilen tüm ücretleri ödemeyi kabul edersiniz veya etmektesiniz. Lütfen genel bir kural olarak, ön kayıt yapılan faaliyet için ödemenin ilgili faaliyetin başlangıç tarihinden en geç 2 (İKİ) gün önce yapılması gerektiğini unutmayın.

 

5.3. Hizmet Sağlayıcı'nın bu tür ücretleri veya ödemeleri toplamak veya başka şekilde işlemek için belirli üçüncü taraf sağlayıcıları (İyzico, PayTR vb. gibi) kullanabileceğini kabul etmektesiniz. Söz konusu üçüncü tarafla doğrudan üstlendiğiniz ek ve ayrı ücretler veya yükümlülükler tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Ön kayıt sonrası kesin kayıt için ödeme yaptığınızda, geçersiz veya yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul etmektesiniz.

 

5.4. Herhangi bir faaliyete Kullanıcı tarafından yapılan “KESİN KAYIT” için ödeme nihaidir ve hizmetlerimizi kullanımınızın herhangi bir nedenle veya sebepsiz olarak sonlandırılması, bu sözleşmenin feshi ve/veya hizmetlerin sona erdirilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir koşulda ödemeniz aktarılmayacak veya iade edilmeyecektir.

 

5.5. Bir faaliyete kesin kayıt yaparken satın alacağınız faaliyet için geçersiz veya yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul etmektesiniz. Bu tür geçersiz veya yetkisiz ödeme yöntemlerinin herhangi bir şekilde kullanılması, tamamen ve mutlak takdirimize bağlı olarak, ödemeyi iptal etmemize izin verecektir. Aksi belirtilmedikçe, tüm ücretler TL cinsindendir.

 

MADDE 6- GERİ ÖDEME POLİTİKASI

 

6.1. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı tarafından “KESİN KAYIT” yapılan hiçbir faaliyet için aşağıda yer alan maddeler dışında hiçbir koşulda geri ödeme yapmayacaktır:

 

  1. Kullanıcı tarafından “KESİN KAYIT” yapılan faaliyetin Hizmet Sağlayıcı tarafından iptal edilmesi halinde, satın alınan ilgili faaliyetin ödemesi Kullanıcı’nın belirtmiş olduğu ve kendisine ait olan bir banka hesabına iade edilecektir.

  2. Sertifikalı programlar dahilinde ikinci dersi dahil olarak satın alınan faaliyetin içeriğinden memnun kalınmaması halinde, satın alınan faaliyet için Kullanıcı’nın geri ödeme talep etme hakkı vardır. Kullanıcı’nın, faaliyetin üçüncü (3'üncü) dersinin başlamasından sonra herhangi bir geri ödeme alma hakkı bulunmamaktadır.

  3. Geri ödeme talebinde bulunmak için Hizmet Sağlayıcı ile Kullanıcı’nın iletişime geçmesi, bilgi ve talimatları izlemesi gereklidir. Kullanıcı tarafından gerekli bildirim yapıldığı tarihten itibaren 10 iş günü içinde Hizmet Sağlayıcı tarafından geri ödeme yapılacaktır. Ancak Hizmet Sağlayıcı’nın talimatlarına Kullanıcılar tarafından uyulmaması durumunda geri ödemeyi erteleme hakkı saklıdır.

Yukarıdakilerden herhangi birine halel getirmeksizin, bu Kullanım Koşullarını veya diğer politikalarımızı ihlal etmeniz nedeniyle Kullanıcı Hesabınızın yasaklanması veya bir faaliyete erişiminizin devre dışı bırakılması durumunda herhangi bir geri ödeme alma hakkınız olmayacağını unutmayın.

 

MADDE 7- KULLANICI DAVRANIŞLARI

 

7.1. Çevrimiçi veya çevrimdışı olarak diğer Kullanıcılarla (bu bölümün amaçları doğrultusunda, seminer konuşmacıları dahil) etkileşimler Hizmet Sağlayıcı'nın herhangi bir Kullanıcı’nın davranışlarından dolayı sorumlu veya yükümlü olmadığını kabul ve beyan etmektesiniz yalnızca o Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

 

7.2. Hizmet Sağlayıcı’nın sunduğu Hizmetleri kullanırken sergilenen tavır ve davranışlar yalnızca Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı aşağıda yer alan kusurlu davranış veya tavırları yayınlamayacağını, göndermeyeceğini, yüklemeyeceğini, iletmeyeceğini, dağıtmayacağını, yaymayacağını veya başka bir şekilde herhangi bir Kullanıcı’ya veya konuşmacılara sunmayacağını kabul etmektedirler:

 

  1. Hizmet Sağlayıcı'nın takdirine bağlı olarak ve topluluk kurallarında belirtilen kurallar dahilinde zararlı, küfürlü, küçük düşürücü, iftira niteliğinde, müstehcen, ihlal edici, utanç verici, istenmeyen, başkalarını