top of page

MADDE 1- TARAFLAR:

 

1.1. İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

 

Hizmet Sağlayıcı: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında müşterisine hizmet sunan şirket veya marka “Mutluluk Ofisi”

Alıcı/Kullanıcı: Hizmet Sağlayıcının sunduğu bir hizmeti edinen, siteye üye olan, ürün, eğitim ve hizmetleri kullanan veya satın alan, yararlanan gerçek ya da tüzel kişi veya “Kullanıcı”

Site/Uygulama: Hizmet Sağlayıcı’ya ait www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve Mutluluk Ofisi markasına ait IOS ve Android uygulamalar

Taraflar: Hizmet Sağlayıcı ve Kullanıcı

Sözleşme/Aydınlat Metni: Hizmet Sağlayıcı ve Kullanıcı veya Üye arasında akdedilen işbu sözleşme ve aydınlatma metni

 

1.2. Hizmet Sağlayıcı

 

Mutluluk Ofisi (Bundan böyle “Hizmet Sağlayıcı” olarak anılacaktır.)

 

Ticari Unvan  : I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.

 

Adres              : İdealtepe Mahallesi, Dik Sokak No 13 Kat 2, 34841 Maltepe, İstanbul

 

Telefon           : + 90 533 558 17 53

 

E-posta           : merhaba@mutlulukofisi.com

 

1.3. Mutluluk Ofisi ile Üye işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde münferiden "Taraf" ve müştereken "Taraflar" olarak anılacaktır. Site'ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

 

1.4. I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti. (“Mutluluk Ofisi”, “Hizmet Sağlayıcı”, olarak anılacaktır), www.MutlulukOfisi.com alan adına sahip platformunun işletmecisidir. Hizmetlerimizi alan adı olarak www.MutlulukOfisi.com adresinde bulunan “internet sitesi” aracılığıyla ve I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti. iştiraki olan diğer internet siteleri ile IOS ve Android mobil uygulamalar aracılığıyla sunuyoruz (İnternet Sitesi ve tarafımızca sağlanan diğer tüm hizmetler bundan böyle “Hizmetler” olarak anılacaktır).

 

1.5. İşbu Kullanım Koşulları ("Kullanım Koşulları" veya "Sözleşme"), hem internet sitesi veya mobil uygulamalarımıza yeni erişen ve göz atmakta olan bir "Ziyaretçi" hem de sunulan Hizmetlerden herhangi biri için kaydolan, faydalanan ve satın alarak ödeme yapan bir "Üye", “Kullanıcı” veya “Alıcı” için Hizmetlerimizin kullanımının yasal olarak bağlayıcı koşullarını ortaya koyar. Ziyaretçi, Üye, Kullanıcı veya Alıcılar bu Sözleşmede "Kullanıcı", “Üye” veya "Alıcı" olarak anılacaktır.

 

MADDE 2- KONU, AMAÇ VE KAPSAM

 

2.1. Bu sözleşme, Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesini ziyaret eden, kullanıcı olan veya satın alım yaparak ödeme yapan tüm ziyaretçi, kullanıcı veya alıcılara yöneliktir.

 

Sözleşmenin amacı, www.MutlulukOfisi.com internet sitesi kullanım koşullarının belirlenmesidir. Bu koşullar, ziyaretçi, kullanıcı, üye veya alıcıların siteyi nasıl kullanabilecekleri, hangi haklara sahip oldukları ve hangi yükümlülükleri üstlendikleri hakkında bilgi sağlamaktır. Ayrıca bu sözleşme, ziyaretçi, kullanıcı veya alıcıların siteye erişimini de düzenlemektedir. Sözleşme, siteye üye olanların ve olmayan tüm ziyaretçilerin kullanımlarını kapsamaktadır.

 

Site Kullanım Koşulları, www.MutlulukOfisi.com internet sitesi için geçerli olan tüm hüküm ve şartları içermektedir. Bu koşulların ihlali durumunda, Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’nın hesaplarını askıya alabilir veya iptal edebilir.

 

2.2. Mutluluk Ofisi'nin Alıcı’dan alınan bilgileri toplaması, kullanması ve ifşa etmesi ile ilgili koşullar Mutluluk Ofisi “Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası'nda” (www.MutlulukOfisi.com/gizlilik-ve-kisisel-verilerin-korunmasi-politikasi adresinde yayınlanmıştır) ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası’nın ve internet sitesi ve mobil uygulamalarımızın kullanım koşulları, referans olarak dahil edilmiştir ve bu Kullanım Koşullarının bir parçasını oluşturur. Bu Kullanım Koşulları ile bağlantılı tüm ek şartlar, yönergeler ve kurallar da referans olarak dahil edilmiştir.

 

MADDE 3- KULLANIM KOŞULLARININ ONAY VE KABULÜ

 

3.1. Gizlilik ve kişisel verileri koruma politikamız (www.MutlulukOfisi.com/gizlilik-ve-kisisel-verilerin-korunmasi-politikasi url adresinde yayınlanmıştır) ve çerez politikası (www.MutlulukOfisi.com/cerez-politikasi url adresinde yayınlanmıştır) dahil olmak üzere zaman zaman değiştirilen ve www.MutlulukOfisi.com/kullanim-kosullari url adresinde yayınlanan bu kullanım koşullarının Kullanıcı/Üye/Alıcı ve Hizmet Sağlayıcı arasındaki yasal bir sözleşme oluşturduğunu kabul ve beyan etmektesiniz.

 

3.2. Bu Kullanım Koşullarında esaslı değişiklikler yapıldığında Alıcı’lar bilgilendirmeye çalışılsa da zaman zaman bu Kullanım Koşullarını gözden geçirmenin ve herhangi bir değişiklik hakkında bilgi edinmenin Alıcı’ların sorumluluğunda olduğunu kabul ve beyan etmektesiniz. Söz konusu değişiklikler derhal yürürlüğe girecek ve bu Sözleşme ile bağlantılı anlaşmazlıklar için yayınlandığı tarihten itibaren ileriye doğru geçerli olacaktır. Kullanım Koşullarında bir değişiklik yapıldıktan sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 

MADDE 4- GENEL KISITLAMALAR

 

4.1. Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve mobil uygulamalarında sunulan Hizmetleri, Hizmet Sağlayıcı veya başka herhangi bir kişi veya kuruluşa zarar verecek şekilde ve bu Kullanım Koşullarına bağlı olduğunuz veya bu Kullanım Koşulları tarafından kullanımınızın yasaklandığı yetki alanında yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasaklanmış herhangi bir şekilde kullanamazsınız.

 

4.2. Hizmet Sağlayıcı’nın www.MutlulukOfisi.com internet sitesi ve mobil uygulamalarında herhangi bir Hizmetteki içeriği herhangi bir kamusal veya ticari amaç için kaydetmemeyi, değiştirmemeyi, düzenlememeyi, kopyalamamayı, satmamayı, lisanslamamayı, dağıtmamayı, yayınlamamayı, uyarlamamayı, çoğaltmamayı veya yeniden kullanmamayı kabul etmektesiniz.

 

4.3. Kullanıcı Hesabı: www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde sunulan bir kurs, eğitim, etkinlik veya hizmete abone olmak ve kaydolmak dahil olmak üzere, Hizmet Sağlayıcı’nın çoğu faaliyeti için bir üyelik hesabına ("Kullanıcı Hesabı") ihtiyacınız vardır.

 

4.4. Hizmet Sağlayıcı’nın sunduğu Hizmetleri kullanmak ve kullanıcı hesabı açabilmek için en az 18 yaşında olmanız gereklidir. Yaşınız gerekli yaştan daha küçükse Kullanıcı Hesabı oluşturamazsınız; ancak bir ebeveyninizi veya velinizi Kullanıcı Hesabı açmaya ve uygun kurs, eğitim, etkinlik veya hizmetlere kaydolmanıza yardımcı olmaya davet etmenizi öneririz. Çevrimiçi hizmetleri kullanmak için ülkenizde gerekli olan yaştan daha küçük olduğunuzu ancak bir Kullanıcı Hesabı oluşturduğunuzu tespit etmemiz halinde, Kullanıcı Hesabınız feshedilecektir.

 

4.5. Hizmet Sağlayıcı’nın size bir kullanıcı hesabı oluşturma olanağı sağladığında, kullanıcı hesabında hiçbir mülkiyet veya sahiplik hakkınız olmayacağını ve herhangi bir kullanıcı hesabı ya da kullanıcı profili ile ilgili tüm hakların Hizmet Sağlayıcı'ya ait olduğunu, her zaman ait olacağını ve Hizmet Sağlayıcı lehine hüküm ifade edeceğini kabul ve beyan edersiniz.

 

4.6. Kullanıcı Hesabınızı oluştururken ve kullanırken Hizmet Sağlayıcı’ya tam, doğru ve güncel bilgileri (e-posta adresiniz dahil) sunmalı ve kişisel verilerinizi her zaman doğru ve güncel tutmalısınız. Kişisel verilerinizi her zaman düzeltebilir veya güncelleyebilirsiniz veya geri alabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması hakkında daha fazla bilgi için lütfen gizlilik ve kişisel verileri koruma politikamıza bakınız.

 

4.7. Kullanıcı Hesabınız ve Kullanıcı Hesabınızı kullanan birinin (izniniz olsun veya olmasın) neden olduğu herhangi bir zarar veya hasar (Hizmet Sağlayıcı veya başka birine) dahil olmak üzere Kullanıcı Hesabınızda gerçekleşen her şey yalnızca sizlerin sorumluluğunuzdadır. Parolanızın gizli ve güvende tutulması için gerekli tüm adımları atmalı ve parolanızın başkaları tarafından bilindiğine inanmak için herhangi bir nedeniniz varsa veya parolanın yetkili bir şekilde kullanılması ve kullanılma ihtimali olması durumunda Hizmet Sağlayıcı’ya derhal bilgilendirmelisiniz.

 

4.8. Destek ekibimize bir e-posta isteği göndererek Kullanıcı Hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz. Aynı şekilde ayarlar sekmesinden kendi Kullanıcı Hesabınızı kendinizde silebilir, gizleyebilir veya herkes tarafından görüntülenmesini kapatabilirsiniz. Kullanıcı Hesabınızın silinmesini talep ederseniz, Hizmetlere ve Hizmet Sağlayıcı’ya gönderdiğiniz herhangi bir içeriğe artık erişemeyebileceğinizi ve bunları kullanamayacağınızı lütfen unutmayın.

 

4.9. Hizmet Sağlayıcı, kullanıcı hesabınızın veya kullanıcı profilinizin başkasına devrini kabul etmez ve etmeyecektir. Bu nedenle, Hizmet Sağlayıcı’nın önceden yazılı izni olmaksızın bu Kullanım Koşulları kapsamındaki haklarınızı, sorumluluklarınızı veya yükümlülüklerinizi tamamen veya kısmen veremez, satın alamaz, pazarlık konusu edemez, takas edemez, pazarlayamaz, değiş tokuş edemez, satışa sunamaz, lisanslayamaz, devredemez veya başka bir şekilde elden çıkaramazsınız. Buna yönelik herhangi bir girişim Hizmet Alıcı tarafından tespit edilmesi durumunda Kullanıcı Hesabınız Hizmet Sağlayıcı tarafından askıya alınacak veya silinecektir.

 

4.10. Kurs, Eğitim veya Etkinlik Kaydı: İç ve dış eğitmenlerimiz ile yaptığımız anlaşma uyarınca, Kullanıcılarımıza çevrimiçi kurs, eğitim ve etkinlikler (her biri bir “Faaliyet”) sağlama ve faaliyetlere kaydolan Kullanıcılara sunma hakkı verilmiştir. İlgili faaliyetlerin içeriğinin Eğitmeni, Konuşmacısı veya Tedarikçisi ve Hizmet Sağlayıcı'ya ait olduğunu ve kaydınız nedeniyle hiçbir koşulda Kullanıcı’ya devredilmediğini veya tahsis edilmediğini unutmayın.

 

4.11. Bu sözleşmenin amaçları doğrultusunda, "İçerik" terimi edebi eserler, metinler, konferanslar, sunumlar, konuşmalar, bilgisayar programları, mobil programlar ve uygulamaların yanı sıra sesli ve görsel eserler (video kursları, infografikler, fonogramlar, resimler, ticari markalar ve hizmet markaları), ticari unvanlar ve ticari isimler, ticari markalar, logolar, hiper metin bağlantıları ve bunlara ait parçalar, bilgiler, widget'lar ve internet sitesinde ya da Faaliyet içinde yayınlanan diğer nesneler veya materyaller dahil olmak üzere fikri faaliyet konuları ve eşdeğer kişiselleştirme araçları anlamına gelir.

 

4.12. Bir faaliyete kaydolduğunuzda, faaliyet ile ilişkili ücretlerin tamamını ödemenize tabi olarak, Kullanıcı tarafından ilgili faaliyetleri internet sitesi üzerinden görüntüleme hakkı verilir. Faaliyetler için Kullanıcı lisans verilir ancak Faaliyetler Kullanıcı’ya satılmaz. Bu, hukuki olarak Kullanıcı internet sitemiz olan www.MutlulukOfisi.com aracılığıyla faaliyetlere (ve ilgili İçeriğe) tamamı bu Kullanım Koşullarına ve bu tür belirli faaliyet ile özel olarak ilişkili herhangi bir koşul veya kısıtlamaya uygun olmak üzere yalnızca kişisel, ticari olmayan, bilgi amaçlı olarak erişmeniz ve bunları görüntülemeniz için sınırlı, kişisel, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans verildiği anlamına gelir. Diğer tüm kullanımlar kesinlikle yasaktır.

 

4.13. Faaliyetleri görüntüleme hakkı, Kullanıcı Hesabı bilgilerinizi paylaşmak, faaliyetleri yasa dışı olarak indirmek ve/veya herhangi bir şekilde paylaşmak dahil olmak üzere Kullanıcı’ya ilgili faaliyetleri herhangi bir şekilde indirme ve/veya yeniden satma hakkı vermez. Faaliyetin tümünü veya herhangi bir bölümünü çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, tahsis edemez, satamaz, yayınlayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, ödünç veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev çalışmalarını oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde devredemezsiniz.

 

4.14. Kullanıcı Hesapları aracılığıyla erişebilecekleri faaliyet kaydına bir yıllık erişim sağlanır. Bu, faaliyetin başlangıç tarihinden itibaren bu süre boyunca Kullanıcı Hesabınızda faaliyet bağlantısının etkin olacağı ve kaydı sınırlı sayıda görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, Hizmet Sağlayıcı, tamamen ve mutlak kendi takdirine bağlı olarak bu koşulu değiştirme veya herhangi bir lisansı iptal etme hakkını saklı tutar. Ayrıca, tamamen ve mutlak Hizmet Sağlayıcı'nın takdirine bağlı olarak, hukuki veya politikaya bağlı nedenlerle bir faaliyete erişimi devre dışı bırakmaya karar verilmesi veya buna mecbur kalınması durumunda (örneğin, kayıt olduğunuz faaliyet bir telif hakkı şikayetinin konusu olduğunda veya İçeriğinin herhangi bir politikamızı, sözleşmemizi veya haklarımızı ihlal ettiğinin tespit edilmesi durumunda) Hizmet Sağlayıcı faaliyetlere herhangi bir zamanda erişebilir ve bunları kullanabilir.

 

4.15. Bir faaliyeti tamamladığınızda arkadaşlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız ve potansiyel çalışanlarınızla paylaşabileceğiniz bir katılım sertifikası alacaksınız. Katılım sertifikaları ilgili faaliyetlere katılım sağladığınızı göstermenize yardımcı olur. Ayrıca belirli faaliyetlerde Unvan Sertifikası verilmektedir. Bu Unvan Sertifika’sına sahip olabilmeniz için gerekli şart ve koşullar ilgili faaliyetin tanıtım ve içerik sayfalarında belirtilmektedir. Burada belirtilen şart, koşul ve süreleri başarılı bir şekilde tamamlayan Kullanıcı kişilere belirtilen faaliyetin Unvan Sertifikası verilecektir. İlgili faaliyetin tanıtım ve içerik bölümünde belirtilen şart, koşul ve süreleri başarılı bir şekilde tamamlayamayan Kullanıcı’ya herhangi bir Unvan Sertifikası verilmeyecektir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcı'nın akredite bir kurum olmadığını ve sonuç olarak katılım veya unvan sertifikalarının resmi akreditasyon için kullanılamayacağını unutmayın.

 

4.16. İşbu sözleşmeye kabul veya onay vererek Hizmet Sağlayıcı'nın trendleri analiz etmek, internet sitesini yönetmek, Kullanıcı’nın hareketlerini izlemek ve istatistiksel amaçlarla geniş demografik bilgiler toplamak için Kullanıcı hesabınızda bulunan bilgileri kullanmasına izin verdiğinizi onay ve kabul ediyor olursunuz.

 

4.17. Bir faaliyete kaydolarak, faaliyeti ve katılmayı kabul ettiğiniz ilgili faaliyetlere ve iletişimlere erişiminizi sağlamak amacıyla kişisel verilerinizi toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi, depolayabileceğimizi ve başka şekillerde işleyebileceğimizi açıkça kabul etmektesiniz. Hizmet Sağlayıcı'dan faaliyetleri hakkında haber, ek bilgi ve diğer faydalı bilgileri almak için Hizmet Sağlayıcı’ya ek kişisel bilgiler vermeniz gerekebilir. Kişisel bilgilerinizi toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi, saklayabileceğimizi ve başka bir şekilde işleyebileceğimizi ve Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikamıza tabi olarak Hizmetlerimizi geliştirmek veya sağlamak amacıyla bu tür verileri üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla paylaşabileceğimizi kabul ve beyan etmektesiniz.

 

4.18. Hizmet Sağlayıcı’nın ilk önceliği Kullanıcı’nın nitelikli faaliyetler sunmaktır, ancak bazen beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Hizmet Sağlayıcı sunulan faaliyetleri yeniden planlama, değiştirme ve hatta iptal etme veya faaliyetin gündeminde değişiklik yapma hakkı sahiptir. Bu bağlamda Hizmet Sağlayıcı’nın sunmuş olduğu Hizmetlerin aşağıda yer alan Feragat ve Sorumluluğun Sınırlandırılması bölümlerine tabi olduğunu unutmayın.

 

4.19. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı, faaliyet veya üyelik gruplarında ve sosyal medyada (gönderdiğiniz içerik “Kullanıcı Yorumunuz” olarak anılacaktır.) paylaşma, yorum gönderme, çalışma ve başka içerikleri yükleme imkanı sunulabilir. Kullanıcı Yorumları, bir tartışma başlatmayı amaçlar. Bir Kullanıcı Yorumu yayınlamayı seçtiğinizde, Kullanıcı Yorumlarınızın tüm mülkiyet haklarını saklı tutarsınız, ancak bu Kullanıcı Yorumunu kopyalamak, dağıtmak, değiştirmek, bunlara dayalı türev çalışmalar oluşturmak, kamuya açık olarak ifa etmek, kamuya açık olarak görüntülemek ve başka şekillerde kullanmak amacıyla Hizmet Sağlayıcı’ya geri alınamaz, kalıcı, münhasır olmayan, tamamen ödenmiş, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir, dünya çapında bir lisans verirsiniz.

 

4.20. Hizmet Sağlayıcı’nın internet sitesi veya mobil uygulamalarında faaliyet veya hizmetler boyunca (İnternet sitesi veya diğer sosyal medya platformlarında) Kullanıcı tarafından yayınlanan tüm Kullanıcı Yorumları tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Bu Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini düşündüğümüz Kullanıcı Yorumları da dahil olmak üzere, Kullanıcı Yorumlarınızı diğer Kullanıcılar veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı herhangi bir sorumluluk olmaksızın herhangi bir nedenle kaldırma hakkı Hizmet Sağlayıcı’ya aittir. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki “Gönderilen İçeriğinize İlişkin Haklar” başlıklı bölüme bakınız.

 

4.21. Diğer Kullanıcılar veya konuşmacı, eğitmen veya kişiler ile doğrudan etkileşim kurduğunuzda, paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’nın ve konuşmacı, eğitmen veya diğer kişiler ile faaliyetleri boyunca veya başka bir şekilde diğer Kullanıcılardan elde ettikleri bilgilerle ne yapacağını kontrol etmez. O sebeple güvenmediğiniz kişiler ile e-posta ve/veya diğer kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir.

 

4.22. Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcı’ya belirli faaliyetlerde, konuşmacı, eğitmen veya benzeri kişilere sorular sorulması ve faaliyetler ile ilgili incelemeler gönderilmesine olanak sunulur. Belirli faaliyetler için eğitmen, konuşmacı veya Hizmet Sağlayıcı’nın yetkilendirdiği diğer kişiler Kullanıcı’dan "ev ödevi" veya test olarak içerik göndermenizi isteyebilir. Kendinize ait olmayan hiçbir şeyi göndermemeniz tavsiye edilir.

 

4.23. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’ya sunmuş olduğu faaliyetler dışında, "Mutluluk Dükkanı" adı altında www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde çeşitli ürünlerin satışına aracılık edebilir veya kendi ürünlerini satabilir. Kullanıcılar, bu hizmetlerle ilgili tüm hüküm, şart ve koşullara ulaşmak için "Mesafeli Satış Sözleşmesi" başlıklı belgeye başvurabilirler. Bu belge, www.MutlulukOfisi.com/mesafeli-satis-sozlesmesi URL adresinde yayınlanmıştır. Kullanıcılar, bu sözleşmeyi okuyarak ve kabul ederek, Hizmet Sağlayıcı’nın "Mutluluk Dükkanı" üzerinden sunduğu hizmetlerle ilgili hüküm, şart ve koşulları kabul etmiş olacaklardır.

 

4.24. Hizmet Sağlayıcı, "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satışa aracılık ettiği tüm ürünlerin tedarikçisi değildir. Bazı ürünlerin satışına aracılık eder ve sevkiyat sorumluluğu sadece kendi satışını yaptığı ürünlerde geçerlidir. "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satın alınan ürünler, dış tedarik ile sağlanan ürünler de dahil olmak üzere, tedarikçi firmalardan doğrudan sevk edilebilir. Bu nedenle, sevkiyat sorumluluğu, ürün tedariğini sağlayan firma veya kişinin sorumluluğundadır. Ayrıca, "Mutluluk Dükkanı" üzerinden satın alınan ürünlerin iade, değişim veya garanti işlemleri de "Mesafeli Satış Sözleşmesi"ne tabidir ve belirtilen şartlar dahilinde yapılacaktır. Bu belge, www.MutlulukOfisi.com/mesafeli-satis-sozlesmesi URL adresinde yayınlanmıştır.

 

MADDE 5- ÜCRETLER VE ÖDEME

 

5.1. Hizmet Sağlayıcı, faaliyetleri belli bir ücret karşılığında sunmaktadır. Ancak bazı faaliyetler Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcı’ya ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tüm bu içerikler www.MutlulukOfisi.com internet sitesinde belirtilmiş ve Kullanıcı ile paylaşılmaktadır. Bir faaliyete abone olarak, internet sitesinde veya bir üçüncü taraf ödeme hizmetinin herhangi bir politikasında açıklanan bu tür ücretler ve ödemeler için geçerli olan fiyatlandırma, ödeme ve faturalandırma politikalarını kabul etmiş sayılırsınız. Ön kayıt yapılan faaliyet için ödemeye devam ederek, seçtiğiniz faaliyet için geçerli olan tam ücret için banka veya kredi kartınızdan tahsilat (veya diğer ödeme yöntemlerini işleme) için Hizmet Sağlayıcı’ya yetki vermiş olursunuz.

 

5.2. Bu Kullanım Koşullarına ve ücretin ödeneceği veya ödemenin yapılacağı tarihte geçerli olan faturalandırma koşullarına uygun olarak, geçerli vergiler dahil olmak üzere tarafınızca üstlenilen tüm ücretleri ödemeyi kabul edersiniz veya etmektesiniz. Lütfen genel bir kural olarak, ön kayıt yapılan faaliyet için ödemenin ilgili faaliyetin başlangıç tarihinden en geç 2 (İKİ) gün önce yapılması gerektiğini unutmayın.

 

5.3. Hizmet Sağlayıcı'nın bu tür ücretleri veya ödemeleri toplamak veya başka şekilde işlemek için belirli üçüncü taraf sağlayıcıları (İyzico, PayTR vb. gibi) kullanabileceğini kabul etmektesiniz. Söz konusu üçüncü tarafla doğrudan üstlendiğiniz ek ve ayrı ücretler veya yükümlülükler tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Ön kayıt sonrası kesin kayıt için ödeme yaptığınızda, geçersiz veya yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul etmektesiniz.

 

5.4. Herhangi bir faaliyete Kullanıcı tarafından yapılan “KESİN KAYIT” için ödeme nihaidir ve hizmetlerimizi kullanımınızın herhangi bir nedenle veya sebepsiz olarak sonlandırılması, bu sözleşmenin feshi ve/veya hizmetlerin sona erdirilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir koşulda ödemeniz aktarılmayacak veya iade edilmeyecektir.

 

5.5. Bir faaliyete kesin kayıt yaparken satın alacağınız faaliyet için geçersiz veya yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul etmektesiniz. Bu tür geçersiz veya yetkisiz ödeme yöntemlerinin herhangi bir şekilde kullanılması, tamamen ve mutlak takdirimize bağlı olarak, ödemeyi iptal etmemize izin verecektir. Aksi belirtilmedikçe, tüm ücretler TL cinsindendir.

 

MADDE 6- GERİ ÖDEME POLİTİKASI

 

6.1. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı tarafından “KESİN KAYIT” yapılan hiçbir faaliyet için aşağıda yer alan maddeler dışında hiçbir koşulda geri ödeme yapmayacaktır:

 

 1. Kullanıcı tarafından “KESİN KAYIT” yapılan faaliyetin Hizmet Sağlayıcı tarafından iptal edilmesi halinde, satın alınan ilgili faaliyetin ödemesi Kullanıcı’nın belirtmiş olduğu ve kendisine ait olan bir banka hesabına iade edilecektir.

 2. Sertifikalı programlar dahilinde ikinci dersi dahil olarak satın alınan faaliyetin içeriğinden memnun kalınmaması halinde, satın alınan faaliyet için Kullanıcı’nın geri ödeme talep etme hakkı vardır. Kullanıcı’nın, faaliyetin üçüncü (3'üncü) dersinin başlamasından sonra herhangi bir geri ödeme alma hakkı bulunmamaktadır.

 3. Geri ödeme talebinde bulunmak için Hizmet Sağlayıcı ile Kullanıcı’nın iletişime geçmesi, bilgi ve talimatları izlemesi gereklidir. Kullanıcı tarafından gerekli bildirim yapıldığı tarihten itibaren 10 iş günü içinde Hizmet Sağlayıcı tarafından geri ödeme yapılacaktır. Ancak Hizmet Sağlayıcı’nın talimatlarına Kullanıcılar tarafından uyulmaması durumunda geri ödemeyi erteleme hakkı saklıdır.

Yukarıdakilerden herhangi birine halel getirmeksizin, bu Kullanım Koşullarını veya diğer politikalarımızı ihlal etmeniz nedeniyle Kullanıcı Hesabınızın yasaklanması veya bir faaliyete erişiminizin devre dışı bırakılması durumunda herhangi bir geri ödeme alma hakkınız olmayacağını unutmayın.

 

MADDE 7- KULLANICI DAVRANIŞLARI

 

7.1. Çevrimiçi veya çevrimdışı olarak diğer Kullanıcılarla (bu bölümün amaçları doğrultusunda, seminer konuşmacıları dahil) etkileşimler Hizmet Sağlayıcı'nın herhangi bir Kullanıcı’nın davranışlarından dolayı sorumlu veya yükümlü olmadığını kabul ve beyan etmektesiniz yalnızca o Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

 

7.2. Hizmet Sağlayıcı’nın sunduğu Hizmetleri kullanırken sergilenen tavır ve davranışlar yalnızca Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı aşağıda yer alan kusurlu davranış veya tavırları yayınlamayacağını, göndermeyeceğini, yüklemeyeceğini, iletmeyeceğini, dağıtmayacağını, yaymayacağını veya başka bir şekilde herhangi bir Kullanıcı’ya veya konuşmacılara sunmayacağını kabul etmektedirler:

 

 1. Hizmet Sağlayıcı'nın takdirine bağlı olarak ve topluluk kurallarında belirtilen kurallar dahilinde zararlı, küfürlü, küçük düşürücü, iftira niteliğinde, müstehcen, ihlal edici, utanç verici, istenmeyen, başkalarının gizlilik haklarına veya tanınırlığına saldıran, nefret içerikli ya da ırksal, etnik veya başka bir şekilde saldırgan, sakıncalı veya başka bir şekilde uygunsuz olduğu belirlenen materyaller;

 2. Başka suç eylemlerini (insanlara, hayvanlara ve mülke karşı olanlar dahil) destekleyen veya etkileyen materyaller;

 3. Başkalarının herhangi bir telif, ticari marka, patent, ticari sır, mahremiyet, tanıtım veya diğer haklarını ihlal eden materyaller veya bilgiler;

 4. Virüsler, casus yazılımlar, Truva atları, solucanlar, saatli bombalar, cancelbot, bozuk veriler dahil olmak üzere herhangi bir kötü amaçlı kod içeren veya internet sitesinin ve Hizmetlerin çalışmasına, diğer Kullanıcı’nın ve konuşmacıların internet sitesine veya Hizmetlere ve/veya Kullanıcı’nın ve konuşmacıların bilgisayarlarına erişimine herhangi bir şekilde zarar verebilecek veya müdahale edebilecek dosyalar;

 5. Pornografik görüntüler veya metinler içeren veya reşit olmayanlar için rahatsız edici olabilecek materyaller;

 6. Piramit şemaları, zincirleme mektuplar, istenmeyen e-posta, spam veya rıza olmadan gönderilen mesajlar;

 7. Yasa dışı uyuşturucu kullanımını teşvik eden veya mühimmat, havai fişek veya herhangi bir tahrip edici cihaz veya patlayıcı kullanımına özendiren materyaller;

 8. Kumar ve bahis reklamı yapan materyaller.

 

Hizmetleri kullanırken, ayrıca şunları yapmamayı kabul etmektesiniz:

 

 1. Karalama, suistimal, taciz, gizlice takip etme, tehdit, zorbalık veya başka bir şekilde başkalarının yasal haklarını ihlal etmek;

 2. Geçerli yasaları veya düzenlemeleri ihlal etmek veya herhangi bir yasa dışı faaliyeti desteklemek veya teşvik etmek;

 3. Kullanıcı’nın sahte bir şekilde başka bir kullanıcı, ünlü veya başka bir tanınmış kişi veya bir Hizmet Sağlayıcı temsilcisi olduğunu belirten kimlikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere başka bir Kullanıcıyı taklit etmek veya sahte bir kimlik oluşturmak;

 4. Herhangi bir içeriğin kaynağını gizlemek için sahte e-posta başlıkları kullanmak veya tanımlayıcıları başka şekilde manipüle etmek;

 5. Hizmetlere, diğer Kullanıcı’nın hesap veya profil bilgilerine ya da internet sitesine ve diğer Hizmetlerimize bağlı bilgisayar sistemlerine ve/veya ağlara yetkisiz erişim sağlamak veya sağlamaya teşebbüs etmek;

 6. Hizmetler aracılığıyla Hizmet Sağlayıcı yöneticilerine sahte şikayetlerde bulunmak;

 7. Hizmet Sağlayıcı'nın (veya bağlı kuruluşlarının veya üçüncü taraf sağlayıcılarının) altyapısına makul olmayan veya orantısız olarak büyük bir yük getiren veya getirebilecek (tamamen Hizmet Sağlayıcı'nın takdirine bağlı olarak belirlendiği şekilde) herhangi bir işlem yapmak;

 8. Hileli işlemler gerçekleştirmek;

 9. Hizmet Sağlayıcı’nın sunduğu Hizmetlere katılmak için birden fazla hesap oluşturmak;

 10. Hizmetleri herhangi bir türde bahis veya kumar için kullanmak;

 11. Yasal olarak çoğaltılmaması, gösterilmemesi, kullanılmaması ve/veya dağıtılmaması gerektiğini bildiğiniz veya makul olarak bilmeniz gereken herhangi bir materyali iletmek;

 12. Diğer Kullanıcı’nın, konuşmacıların veya ortaklarımızın kişisel bilgilerini veya verilerini elde etmek, toplamak veya depolamak

 13. Yukarıdakilerden herhangi birine benzer herhangi bir engelleme eylemi gerçekleştirmek.

 

7.3. Hizmet Sağlayıcı, Alıcı ve diğer Kullanıcılar (faaliyetlerin konuşmacı veya moderatörleri dahil) arasındaki anlaşmazlıkları izleme veya bunlara dahil olma hakkını saklı tutar, ancak böyle bir yükümlülüğü yoktur ve Kullanıcı içeriklerin veya kişisel bilgilerin ya da diğer bilgilerin gönderilmesi veya yayınlanması dahil olmak üzere başkalarıyla etkileşim kurarken sağduyulu davranması ve kibar bir davranış sergilemeleri beklenmektedir.

 

MADDE 8- FİKRİ MÜLKİYET FİKRİ MÜLKİYET SAHİPLİĞİ

 

8.1. Hizmet Sağlayıcı'nın Hizmetler aracılığıyla kullanıma sunduğu “İçerik” üzerindeki tüm haklara, mülkiyete ve menfaatlere sahip olduğunu veya bunlar için bir lisansı olduğunu Tüm Kullanıcılar kabul etmektedir.

 

8.2. Hizmet Sağlayıcı, burada özellikle Kullanıcı lisanslı olarak listelenen haklar dışında İçeriğe ilişkin tüm haklarını saklı tutar. İçeriği yalnızca Hizmet Sağlayıcı tarafından açıkça yetkilendirildiği şekilde Kullanıcı tarafından kullanılmasına izin verilir.

 

8.3. Kısıtlamalar: Kullanıcı, Hizmetleri kullanarak, aşağıdaki kısıtlanan faaliyetlerde bulunmamayı, başka bir kişi veya kuruluşun bu faaliyetlerde bulunmasına izin vermemeyi veya bu faaliyetlerle başka bir şekilde ilişkili veya bu faaliyetlerin bir parçası olmamayı kabul eder, beyan eder ve onaylar:

 

 1. İnternet sitesinin, Hizmetlerin veya İçeriğin herhangi bir şekilde Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcı’ya sağlanan kullanım haklarıyla bağdaşmayacak şekilde pazarlanması, paylaşılması, dağıtılması, satılmasının teklif edilmesi, satılması veya başka bir şekilde çoğaltılması veya kopyalanması;

 2. Hizmet Sağlayıcı'nın fikri mülkiyeti veya diğer mülkiyet haklarıyla ilişkili herhangi bir geçerli ve ilgili kimlik, telif hakkı, ticari marka veya başka bildirimini kaldırmak;

 3. İnternet sitesinin veya herhangi bir Hizmetin kaynak veya hedef koduna, herhangi bir geçerli tüzük veya kanunlar söz konusu kısıtlayıcı dili özel olarak yasaklamadığı sürece tersine mühendislik dahil herhangi bir yöntemle veya bunları bilgisayar kullanılmadan okunabilir bir forma indirgeyerek erişmeye çalışmak;

 4. İnternet sitesini ve Hizmetleri düzenlemek, değiştirmek, tadil etmek (herhangi bir türev veya diğer çalışmaların oluşturulması dahil);

 5. İnternet sitesinin ve Hizmetlerin herhangi bir öğesini içeren kod, yazılım veya başka bir program oluşturmak;

 6. Kişisel veya ticari herhangi bir amaçla internet sitesinin ve Hizmetlerin hedef veya kaynak koduna Kullanıcı’ya, bunları bozmaya veya bunlara başka bir şekilde erişmeye çalışmak ve internet sitesinin ve Hizmetlerin işleyişini herhangi bir şekilde kesintiye uğratmak veya kesintiye uğratmaya teşebbüs etmek,

 

Yukarıda yer alan maddeler Hizmet Sağlayıcı’nın ve iştiraklerinin “Fikri Mülkiyet Haklarına” ihlal sebebi sayılacak ve bu ihlalleri yapan Kullanıcı’nın sistem üyelikleri Hizmet Sağlayıcı tarafından askıya alınacak veya silinebilecektir.

 

8.4. Gönderdiğiniz İçerikle İlgili Haklar: Hizmet Sağlayıcı Kullanıcı’nın Hizmetlere kendi içeriklerini gönderme olanağı sunarsa (Kullanıcı Yorumlarını içerecek bu tür içerik bundan sonra “Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçerik” olarak anılacaktır), Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriğin sahibi olarak kabul edilir. Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriğin herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmemesini sağlamak Kullanıcı’nın yükümlülüğündedir ve bu tür ihlallerden sorumlu olmayı ve Hizmet Sağlayıcı'yı herhangi bir üçüncü tarafın hak iddiasına karşı tazmin etmeyi Kullanıcılar kabul etmektedir.

 

8.5. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriklerin hiçbirinde mülkiyet hakkı iddiasında bulunmaz. Ancak, Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriği sunulduğu ölçüde Hizmet Sağlayıcı'ya otomatik olarak aşağıdakiler için geri alınamaz, kalıcı, münhasır olmayan, tamamen ödenmiş, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir, dünya çapında lisans sağladığını (ve sağlama hakkına sahip olduğunu onayladığını ve garanti ettiğini) Kullanıcılar kabul ve beyan etmektedirler:

 

 1. Hizmet Sağlayıcı'nın Hizmetlerin işletilmesiyle bağlantılı herhangi bir amaç için gerekli veya uygun gördüğü şekilde, Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriği kullanmak, çoğaltmak, dağıtmak, kaldırmak ve analiz etmek;

 2. Hizmet Sağlayıcı veya Hizmetler ile bağlantılı olarak herhangi bir ortamda pazarlama, tanıtım ve/veya diğer amaçlar için Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriği kopyalamak, değiştirmek ve çoğaltmak;

 3. Hizmetlerin herhangi bir özelliği ile bağlantılı olarak Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriği kullanmak, düzenlemek, değiştirmek, çoğaltmak, dağıtmak, türev çalışmalarını hazırlamak, görüntülemek, yayınlamak veya başka bir şekilde kullanıma sunmak;

 4. Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriğin herhangi birini veya tamamını, kasıtlı veya kasıtsız olarak, herhangi bir nedenle veya herhangi bir neden olmaksızın, Kullanıcı veya başka herhangi bir tarafa karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden Hizmetlerden silmek ve Hizmetlerin veya Hizmetlerin Kullanıcı’nın, Kullanıcı Tarafından Gönderilen İçeriği, bunlarla sınırlı olmamak üzere, sosyal ağ siteleri gibi üçüncü taraf sitelerde paylaşımları veya yayınlamaları sağlamak.

 5. Hizmetler aracılığıyla veya başka bir şekilde, Hizmetler için herhangi bir özellik veya işlevsellik için örnek olarak ve sınırlama olmaksızın, talep edilmemiş herhangi bir kavram, fikir veya öneri (topluca “Fikirler”) gönderildiği ölçüde, bu Fikirlerin gizli olmadığını, tescilli olmadığını ve Hizmet Sağlayıcı'nın bu Fikirlerin ifşa edilmesinden sorumlu olmayacağını Kullanıcılar kabul etmektedir.

 6. Fikirler üzerindeki tüm hakların kapsamında, Hizmet Sağlayıcı'ya, Kullanıcı tarafından herhangi bir tazminat veya hesap vermeden ve ilgili Kullanıcı başka bir başvuruda bulunmadan bu tür Fikirleri Hizmetlere veya herhangi bir Hizmet Sağlayıcı ürünü veya hizmetine katmak dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere ticari veya başka herhangi bir amaçla bunları dahil etmesi, kullanması, yayınlaması ve yararlanması için geri alınamaz, daimi, münhasır olmayan, tamamen ödenmiş, telifsiz, devredilebilir, alt lisans verilebilir, dünya çapında lisans verirsiniz ve vermeyi Kullanıcı kabul etmektedir.

 

MADDE 9- SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI; FERAGATNAME

 

9.1. Hizmet Sağlayıcı ve bağlı kuruluşları, yan kuruluşları, görevlileri, yöneticileri, hissedarları, çalışanları, lisans verenleri, distribütörleri, alt lisans sahipleri, acenteleri, tedarikçileri veya taşeronları (topluca " Hizmet Sağlayıcı Tarafları"), Hizmetlerin kullanılabilirliğinin kesintisiz olmasını ve iletimlerin hatasız olmasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Ancak internetin doğası gereği bu garanti edilemez.

 

9.2. Hizmet Sağlayıcı, Hizmetlerin kullanımının riskleriyle ilgili sorumluluğun tamamen Kullanıcılara ait olduğunu açıkça kabul eder. Tüm materyaller ve hizmetler, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri ya da ihlal etmeme garantisi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde" sunulur:

 

 1. Hizmet Sağlayıcı, kendisi tarafından sunulan Hizmetlerin Kullanıcı’nın ihtiyaçlarını karşılayacağına,

 2. Hizmet Sağlayıcı, kendisi tarafından sunulan Hizmetlerin kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağına,

 3. Hizmet Sağlayıcı, kendisi tarafından sunulan Hizmetlerin kullanımından elde edilebilecek sonuçların etkili, doğru veya güvenilir olacağına,

 4. Hizmet Sağlayıcı, kendisi tarafından sunulan Hizmetler aracılığıyla Kullanıcı’nın sahip olduğu herhangi bir hizmet veya bilginin kalitesinin beklentilerini karşılayacağına ya da yanlışlık, hata ve kusur içermeyeceğine dair hiçbir garanti verilmez.

 

9.3. Hizmet Sağlayıcı, kendisi tarafından sunulmayan ve dış tedarik marifeti ile sağlanan hizmetlerde görev alan kişiler Hizmet Sağlayıcı tarafından işe alınmaz veya istihdam edilmez ve faaliyetlere katılan kullanıcılar arasındaki etkileşimlerde Hizmet Sağlayıcı'nın herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü yoktur.

 

9.4. Dış tedarik sağlanan hizmetlerde görev alan kişi/kişiler veya Kullanıcı’nın davranışlarından kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan aşağıda yer alan maddeler geçerli olacaktır:

 

 1. Herhangi bir anlaşmazlık, iddia, kayıp veya zarardan Hizmet Sağlayıcı sorumlu değildir ve tutulamaz.

 2. Kullanıcılar, dış tedarik marifeti ile sağlanan Hizmetleri kullanarak, saldırgan, uygunsuz ya da sakıncalı bulunan içeriklere maruz kalabilirler. Hizmet Sağlayıcı taraflarının, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, bu tür içeriği Kullanıcılardan saklamaya yönelik hiçbir sorumluluğu ve herhangi bir faaliyete erişim veya kaydınız için hiçbir yükümlülüğü yoktur.

 3. Hizmet Sağlayıcı, dış tedarik marifeti ile sağlanan hizmetlerini güncellemek için hiçbir taahhüt vermez. Hizmet tarafından kullanılan veya yüklenen verilerin veya diğer içeriğin silinmesi ya da çalışmaması konusunda Hizmet Sağlayıcı'nın hiçbir sorumluluğu veya yükümlülüğü yoktur.

 

9.5. Hizmet Sağlayıcı'nın uzun süre içinde aktif olmayan kullanıcı hesaplarını sonlandırma hakkı saklıdır.

 

9.6. Hizmet Sağlayıcı'nın hizmeti (ya da herhangi bir parçasını) bildirimli veya bildirimsiz olarak geçici veya kalıcı şekilde değiştirme hakkı saklıdır. Hizmetin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, askıya alınması veya durdurulması konusunda Hizmet Sağlayıcı'nın Kullanıcı veya üçüncü şahıslara karşı sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

 

9.7. Bu bölümde bulunan sorumluluk sınırlamaları, internet sitesi ve hizmetlerle ilgili olarak sözleşmenin ihlali, haksız davranış, ihmal veya başka bir eylem nedeniyle herhangi bir ifa edememe, hata, ihmal, kesinti, silme, kusur, çalışma veya iletimden gecikme, bilgisayar virüsü, iletişim hattı hatası, çalınma, tahrip ya da yetkisiz erişim, değiştirilme veya kullanımından kaynaklanan herhangi bir hasar veya yaralanma için geçerlidir.

 

9.8. Hizmet Sağlayıcı tarafları, hizmetlerin kullanımıyla ya da bununla ilişkili olarak ortaya çıkan, kullanım veya veri kaybından kaynaklananlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere dolaylı, dengeleyici, kazara, sonuca bağlı, cezai, örnek niteliğinde, kasti olmayan zarar (gelir kaybı, itibar kaybı ya da veri kaybı dahil) ya da başka herhangi bir hasar nedeniyle, bu tür zararların olasılığı hakkında bilgi verilmiş olsun veya olmasın ve herhangi bir sorumluluk düşüncesine dayanmak suretiyle, hiçbir durumda size veya herhangi bir üçüncü kişiye karşı sorumlu olmayacaktır.

 

9.9. Bazı yargı bölgeleri dolaylı veya arızi zararlar için sorumluluğun hariç tutulmasına veya sınırlandırılmasına izin vermediğinden, bu tür devletlerde veya yargı bölgelerinde Hizmet Sağlayıcı taraflarının sorumluluğu yasalarca izin verildiği tüm ölçüde sınırlı olacaktır.

 

9.10. Kullanıcılar Hizmetlerin kullanımı ile ilişkili riskleri tamamen kabul etmektedir. Hizmet Sağlayıcı Tarafları ile olan herhangi bir anlaşmazlık için münhasır çözüm yolunun hizmetleri kullanmayı bırakmak olduğunu Kullanıcılar kabul ve beyan etmektedir. Ayrıca, Hizmet Sağlayıcı taraflarının Kullanıcılara karşı hiçbir yükümlülüğünün, varsa, bu tür bir yükümlülüğe yol açan hizmetler için ödediğiniz tutarı aşamayacağını da Kullanıcılar kabul etmektedir.

 

9.11. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı ile olan ilişkilerinden kaynaklanan veya bununla ilgili herhangi bir hak iddiası, bu iddianın ortaya çıkmasından sonraki bir yıl içinde yapılması gerektiğini, aksi takdirde talebin kalıcı olarak zaman aşımına uğrayacağını kabul etmektedir.

 

MADDE 10- TAZMİN

 

10.1. Hizmet Sağlayıcı’yı aşağıda yer alan maddelerden kaynaklanan tüm yükümlülükler, hak iddiaları, kayıplar, masraflar ve avukat ücretleri dahil masraflara karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve zararsız kılmayı Kullanıcılar kabul etmektedirler:

 

 1. Kullanıcı veya Kullanıcı tarafından yetkilendirilen reşit olmayan herhangi bir kişinin Hizmetlerini kullanımı veya bunlarla bağlantılı faaliyetleri;

 2. Bu Sözleşmenin Kullanıcı veya Kullanıcı tarafından veya yetkilendirilmiş herhangi bir reşit olmayan kişi tarafından ihlali;

 3. Hizmetler aracılığıyla kullanıma sunulan herhangi bir içeriğin herhangi bir üçüncü tarafın telif hakkını, ticari markasını, ticari sırrını, mahremiyetini veya diğer fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını ihlal ettiğine dair herhangi bir iddia;

 

Kullanıcı, yukarıdaki maddeler nedeniyle Hizmet Sağlayıcı'nın üçüncü kişiler tarafından yapılan hak iddiaları, davalar, tazminat talepleri, cezai yaptırımlar, mahkeme masrafları ve diğer her türlü zarar ve ziyanlardan dolayı sorumlu olacaktır. Kullanıcı ayrıca, bu maddelerde belirtilen hallerde Hizmet Sağlayıcı'yı, avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere her türlü zarar, ziyan ve masraftan korumakla yükümlüdür.

 

MADDE 11- ÜÇÜNCÜ TARAF İNTERNET SİTELERİ

 

11.1. Hizmet Sağlayıcı, sunulan Hizmetler sebebi ile Kullanıcıları diğer internet sitelerine yönlendirebilir veya diğer taraflarca sağlanan bilgilere, materyallere ve/veya hizmetlere referanslar içerebilir. Bu diğer internet siteleri ve taraflar Hizmet Sağlayıcı'nın kontrolü altında değildir ve Hizmet Sağlayıcı'nın bu tür internet sitelerinin içeriğinin doğruluğundan, telif haklarına uygunluğundan, yasallığından, dürüstlüğünden veya diğer herhangi bir yönünden sorumlu olmadığını ve Hizmet Sağlayıcı'nın diğer taraflara veya ürünlerine ve hizmetlerine yapılan atıflardaki hatalardan veya eksikliklerden sorumlu olmadığını Kullanıcılar kabul etmektedir. Bu tür bir bağlantı veya referans yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunulur ve Hizmet Sağlayıcı tarafından internet sitesi veya tarafla ilgili onay, görüş veya ilişkilendirme veya açık veya zımni herhangi bir garanti anlamına gelmez.

 

11.2. Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan Hizmetler, bir noktada, Hizmetlerdeki içerik veya bilgileri, Hizmetler aracılığıyla yapılan sorguları veya diğer bilgileri hedefleyebilecek reklamları içerebilir. Hizmetlerdeki reklamların türleri ve kapsamı da zaman içinde değişebilir. Kullanıcılar Hizmet Sağlayıcı tarafından sağlanan Hizmetlerin kesintisiz bir şekilde zamanında sağlamasını göz önünde bulundurarak, Hizmet Sağlayıcı ve üçüncü taraf sağlayıcılar ve ortakları Hizmet veya Hizmetlerdeki içerik veya bilgilerin görüntülenmesiyle bağlantılı olarak reklamlar yerleştirebileceğini kabul etmektedir. Hizmet Sağlayıcı bu tür reklam ve tanıtımların biçimi, şekli ve kapsamını Kullanıcılara özel bir bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir. Kullanıcılar reklam ve tanıtımlarla ilgili olarak uygulanan prosedürleri açıklayan “Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikaları” sözleşmesini inceleyebilirler.

 

MADDE 12- MOBİL CİHAZLARIN KULLANIMI

 

12.1. Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan bazı hizmetler uyumlu bir mobil cihaz üzerinden erişilebilir ve kullanılabilir. Kullanıcılar bu tip hizmetlere uyumlu bir mobil cihaz üzerinden erişerek ve bunları kullanarak, söz konusu cihazda kullanmalarına olanak sağlayacak gerekli donanım ve yazılımı, ilgili tüm değişiklikler, güncellemeler ve ücretler (geçerli olduğu ölçüde) dahil olmak üzere edinmenin yalnızca Kullanıcı’nın sorumluluğunda olduğunu kabul etmektedir.

 

12.2. Hizmet Sağlayıcı, aşağıdakilerle ilgili olarak herhangi bir garanti veya beyanda bulunmaz:

 

 1. Hizmetlere herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden erişim;

 2. Sağlayıcı telekomünikasyon hizmetlerinin kullanılabilirliği;

 3. Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan hizmetlerle bağlantılı herhangi bir veri, iletişim veya ayarın iletilememesi;

 4. Hizmet Sağlayıcı, zaman zaman Kullanıcı’nın hesapları üzerinden Kullanıcılara otomatik bildirimler sunabilir. Bu uyarılardan bazıları, belirli Hizmetlerde varsayılan olarak açık olabilir. Uyarıları devre dışı bırakmak, yeniden etkinleştirmek ve/veya özelleştirmek, uyumlu cihazınızın “Ayarlar” sayfasına (veya benzer herhangi bir sayfaya) bakmalıdırlar;

 5. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcılara iletilecek bildirimleri zamanında sağlamak için ticari olarak makul çabayı göstermekle birlikte, bildirimlerin teslim zamanını garanti edemez. Hizmet Sağlayıcı tarafından Kullanıcılara gönderilecek uyarıların iletilme zamanını ve bunların içeriğini garanti edemeyeceğini Kullanıcılar kabul ve beyan etmektedirler ve bu nedenle, uyarının iletilmemesi, gecikmesi ve/veya içerikteki herhangi bir hata ile ilgili olarak Hizmet Sağlayıcı'ya karşı herhangi bir hak iddiasından feragat etmektedir.

 

MADDE 13- HİZMETLERİN ASKIYA ALINMASI VE SONLANDIRILMASI

 

13.1. Hizmet Sağlayıcı sunduğu Hizmetlerin mümkün olduğu kadar erişilebilir olmasını hedeflemesine rağmen, planlı bakım veya yükseltmeler, acil onarımlar veya telekomünikasyon bağlantılarının ve/veya ekipman arızası nedeniyle zaman zaman kesintiye uğrayabilir.

 

13.2. Hizmet Sağlayıcı, herhangi bir hizmeti veya Hizmetlerin herhangi bir özelliğini herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle veya sebep göstermeksizin Kullanıcılara bildirimde bulunarak veya bulunmadan sonlandırma, askıya alma veya değiştirme hakkını saklı tutar.

 

13.3. Hizmet Sağlayıcı, bu Kullanım Koşullarının ihlali veya Hizmetlerle ilgili diğer herhangi bir politikanın (Hizmetler tarafından erişilebilen bağlı kuruluşların politikaları dahil) ihlali nedeniyle Hizmetleri kullanımınızı sonlandırabilir ve/veya askıya alabilir.

 

13.4. Hizmet Sağlayıcı'nın tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Kullanıcı’nın on sekiz (18) yaşın altında olduğunu ve Hizmetlere kaydolmak ve/veya erişmek ebeveyn ya da veli iznine sahip olmadığını düşünmesi halinde, yukarıda belirtilenleri sınırlama getirmeksizin, İlgili Kullanıcı’nın Hizmetlere erişimini uyarı yapılmaksızın sonlandırılabilir.

 

13.5. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı'nın yukarıda yer alan maddeler dahilinde gerçekleşen ihlaller neticesinde gerçekleşen bir fesih, askıya alma veya değişiklikten doğrudan veya dolaylı olarak kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacağını, ilgili Kullanıcı’nın hizmetlere artık erişiminin olmayacağını ve Hizmet Sağlayıcı'ya ödenen herhangi bir paranın iadesi için hiçbir hakkınız olmayacağını kabul etmektedir.

 

MADDE 14- TEKNİK DESTEK VE ŞİKAYETLER

 

14.1. Kullanıcılar herhangi bir faaliyet de dahil olmak üzere Hizmetlerle ilgili teknik bir sorun yaşamaları durumunda, merhaba@MutlulukOfisi.com e-posta adresine yaşadıkları problemin tanımını yaparak, var ise veya gerekli ise ekran görüntüsünü ekleyerek teknik destek isteyebilirler. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı’dan teknik destek talebinde bulunurken, hangi Faaliyet/Faaliyetlere ön kayıt veya kesin kayıt yaptıklarını bildirmeleri gerekmektedir.

 

14.2. Hizmet Sağlayıcı Kullanıcılar tarafından paylaşılan veya bildirimi yapılan herhangi bir teknik sorunu çözüme ulaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacaktır, ancak Hizmet Sağlayıcı tüm teknik sorunları çözeceğini garanti etmez ve bundan özellikle feragat eder.

 

14.3. Kullanıcı’nın, Hizmet Sağlayıcı internet sitesi, Hizmetleri ve/veya Diğer Kullanıcılar ile ilgili herhangi bir şikayeti, hak iddiası veya ihtilafı varsa, bu şikayeti, şikayette atıfta bulunulan olayın meydana gelmesini takiben mümkün olan en kısa sürede Hizmet Sağlayıcı'ya yazılı olarak iletmesi gerekmektedir. Şikayetler, mümkün olan en fazla açıklama ve ayrıntılarla birlikte merhaba@MutlulukOfisi.com e-posta adresine gönderilebilirler.

 

MADDE 15- DİĞER HÜKÜM VE ŞARTLAR

 

15.1. Hizmet Sağlayıcı, bu Sözleşmeyi herhangi bir zamanda kısmen veya tamamen devredebilir. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı'nın önceden açık yazılı izni olmadan bu Sözleşme kapsamındaki hak veya yükümlülüklerinin hiçbirini veya tamamını atayamaz, devredemez veya alt lisansını veremezler.

 

15.2. Bu Sözleşme (ve Sözleşmeden veya konusundan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık veya hak iddiası, [sözleşme dışı anlaşmazlıklar, talepler ve tahkim anlaşması dahil]) T.C. kanunlarına tabidir ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır

 

15.3. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı’nın internet sitesini ve Hizmetleri kullanımları ile ilgili tüm geçerli yasalara, tüzüklere, yönetmeliklere ve düzenlemelere riayet etmelidirler.

 

15.4. Hizmet Sağlayıcı’nın sunmuş olduğu Hizmetlere dünya çapında erişilebilir olsa da Hizmet Sağlayıcı Hizmetlerdeki materyallerin Türkiye dışındaki yerlerde kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmaz ve bu materyallere, içeriklerinin yasa dışı olduğu bölgelerden erişilmesi yasaktır. Hizmetlere başka konumlardan erişmeyi seçenler bunu kendi inisiyatifleriyle yaparlar ve yerel yasaların geçerli olduğu durumlarda ve ölçüde yerel yasalara uymaktan sorumludurlar.

 

MADDE 16- TEBLİGATLAR

 

16.1. Kullanıcı’ya yapılan tüm tebligatlar yazılı olacak ve e-posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacaktır. Taraflar, bu Sözleşme ile ilgili tüm yazışmaların İngilizce ve Türkçe dilinde yapılacağını kabul eder. Hizmet Sağlayıcı'ya yapılan tebligatlar, e-posta ile ise merhaba@MutlulukOfisi.com e-posta adresine, geleneksel posta ile aşağıdaki adrese Müşteri Hizmetlerinin dikkatine gönderilmelidir.

 

16.2. Kullanıcılara yapılan tebligatlar, hesapları veya varsa kullanıcı profillerinin bir parçası olarak sundukları e-posta veya posta adresine gönderilebilir. Ayrıca, Hizmetlerdeki değişiklikler veya diğer önemli hususlar hakkında Kullanıcıları bilgilendirmek için Hizmetler aracılığıyla tebligat veya mesaj yayınlanabilir ve bu tür yayınlar, gönderim sırasında Kullanıcı’ya tebliğ edilmiş olarak kabul edilecektir.

 

16.3. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı ile geleneksel posta yoluyla aşağıdaki adresten iletişime geçebilirler:

 

Unvan : I’AM GROUP Eğitim, Turizm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.
Adres   : İdealtepe Mahallesi, Dik Sokak No 13 Kat 2, 34841 Maltepe, İstanbul

 

MADDE 17- SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ VE FESİH

 

17.1 İşbu sözleşme hükümlerinin bir veya bir kısmının ihlali veya bu ihlale yönelik davranışların tespiti halinde Hizmet Sağlayıcı’nın uğrayacağı zararlarının tazmini dahil tüm hakları saklı kalmak üzere işbu Sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı saklı bulunmaktadır. Bu fesihten dolayı Kullanıcı, herhangi bir talepte bulunamayacağını peşinen kabul etmektedir. Sözleşme’ye aykırılık sebebiyle üyeliği Hizmet Sağlayıcı tarafından sonlandırılan Kullanıcı’nın, gelecekte internet sitesi üzerinde üyelik oluşturması da Hizmet Sağlayıcı tarafından engellenebilecektir.

 

17.2. Kullanıcılar, Hizmet Sağlayıcı’nın sunmuş olduğu hizmet, ürün veya faaliyetlerden birini internet sitesi üzerinde ön kayıt yaptığında, kesin kayıt yaptığında ve/veya satın aldığında veya herhangi bir şekilde Hizmet’ten yararlanırken, Sözleşme ve/veya yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı davranan Kullanıcı, söz konusu eylemlerinden dolayı, diğer Kullanıcı’nın, üçüncü kişilerin, idari/resmi makamların ve yargı makamlarının yönelttikleri bütün dava (hukuk/ceza), talep, şikayet ve/veya idari para cezaları karşısında, Sözleşme süresince ve Sözleşme herhangi bir sebeple sona erdikten sonra da, tek başına sorumlu olacaktır.

 

17.3. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı’nın Sözleşme’ye ve/veya yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı eylemleri nedeniyle maruz kalabileceği maddi/manevi, doğrudan/dolaylı zararları ve yapmış olduğu tüm masrafları (yargılama giderleri ve avukatlık masrafları vb.), harcamaları ve başta tazminat ve idari para cezası olmak üzere yapmış olduğu tüm ödemeleri, Sözleşme herhangi bir sebeple sona ermiş olsa bile Kullanıcı’ya rücu edecektir.

 

17.4. İşbu Sözleşme hükümleri Hizmet Sağlayıcı tarafından ilgili mevzuatlara uygun kalınmak suretiyle her zaman değiştirilebilir. Sözleşme hükümleri tamamen veya kısmen değiştirilebilecek olup, işbu değişikliğin kısmen olması halinde değiştirilmemiş olan hükümler yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

17.5. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, yasal uyarı ve kullanım koşullarının geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

 

17.6. Hizmet Sağlayıcı, dilediği zaman, işbu Sözleşme uyarınca Kullanıcı’ya verdiği Hizmeti kalıcı veya geçici olarak durdurabilir; Hizmeti ve Siteyi kullanım şeklini değiştirebilir, Siteye üyeliği kısmen ve/veya tamamen ücretli hale getirebilir veya işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak sona erdirebilir. Hizmet Sağlayıcı’nın işbu madde uyarınca Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshetmesi halinde, Kullanıcı’nın Sözleşme’nin feshinden önce Sözleşme uyarınca hak kazanmış olduğu (işbu Sözleşme, Satış Sözleşmesi veya ilgili mevzuat hükümleri uyarınca herhangi bir iade işlemine konu olmayan) bedelleri fesih tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Kullanıcı’ya aktaracaktır.

 

17.7. Kullanıcı’nın kendi isteği ile üyelik hesabını kapatması halinde, işbu Sözleşme (Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’de belirtilen bütün hususlara ilişkin sorumluluğu süresiz olarak devam edecek olmakla birlikte) kendiliğinden feshedilmiş sayılacaktır.

 

MADDE 18- MÜCBİR SEBEP

 

18.1. Sözleşmenin Kullanıcı tarafından onaylandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, Hizmet Sağlayıcı’nın kontrolü dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla Hizmet Sağlayıcı’nın sözleşme ile yüklendiği borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmesini ya da bunları zamanında yerine getirmesini olanaksızlaştıran durumlar; mücbir sebep olarak kabul edilecektir (Örn: Doğal afet, salgın hastalık durumları, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.). Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, durumun öğrenilmesini izleyen 3 (üç) gün içinde, diğer tarafa derhal ve yazılı (örn: e-posta yoluyla) olarak bildirim yapacaktır. 

 

18.2. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

18.3. Mücbir sebeplerin varlığı herhangi bir şekilde Hizmet Sağlayıcı’nın işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğan yükümlülüklerini ifa etmesini engeller veya geciktirirse, Hizmet Sağlayıcı ifası mücbir sebep sonucunda engellenen veya geciken yükümlülüklerinden dolayı sorumlu tutulamayacak ve bu durum işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin bir ihlali olarak kabul edilemeyecektir.

 

MADDE 19- ÇEŞİTLİ VE SON HÜKÜMLER

 

Feragat Etmeme

 

Kullanıcı’nın, bu sözleşmede belirtilen koşulları veya belirtilen politikalardan (Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunma Kanunu ile Çerez Politikaları) herhangi birini ihlal etmesi ve Hizmet Sağlayıcı'nın herhangi bir işlem yapmaması durumunda, Hizmet Sağlayıcı yine de bu Kullanım Koşullarını ihlal ettiği başka herhangi bir durumda haklarını ve yasal yolları kullanma hakkına sahip olacaktır.

 

Sözleşmenin Bütünlüğü

 

Bu Sözleşme, konuyla ilgili olarak Kullanıcı ve Hizmet Sağlayıcı arasındaki anlaşmanın ve mutabakatın tamamını teşkil eder ve bu konuyla ilgili olarak TARAFLARIN önceki tüm anlaşma ve mutabakatlarının yerine geçer.

 

Bölünebilirlik

 

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir bölümünün geçersiz veya uygulanamaz olduğunun belirlenmesi halinde, geçersiz veya uygulanamaz hükmün yerini asıl hükmün amacına en yakın olan uygulanabilir bir hüküm almış sayılacak ve bu Kullanım Koşullarının geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

Sözleşme Niteliği

Bu Sözleşmedeki hiçbir şey, Kullanıcı ve Hizmet Sağlayıcı arasında herhangi bir aracılık, düzenleme, ortaklık, ortak girişim, güvene dayalı ilişkiler, işveren-çalışan ilişkisi veya benzeri herhangi bir ilişki oluşturduğu şeklinde yorumlanmayacaktır.

 

Bu Sözleşmede yer alan hiçbir şey, Hizmetleri Kullanıcı’nın kullanımı veya bu tür bir kullanımla ilgili olarak Hizmet Sağlayıcı'ya sağlanan veya Hizmet Sağlayıcı tarafından toplanan bilgilerle ilgili Hizmet Sağlayıcı'nın hükümet, mahkeme ve kolluk kuvvetleri taleplerine veya gereksinimlerine uyma hakkını ihlal etmez.

 

Son Hüküm

 

Bu Sözleşmede yer alan tüm başlıklar, alt başlıklar veya bölüm başlıkları yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla eklenmiştir ve hiçbir şekilde Sözleşmede yer alan herhangi bir bölümü veya hükmü tanımlamaz veya açıklamaz.

 

MADDE 20- YÜRÜRLÜK

 

İşbu sözleşmenin onaylanması ile yukarıdaki tüm şart ve koşulları kayıtsız olarak kabul edilmiş olup, 20 (YİRMİ) maddeden ibaret bu Sözleşme, Kullanıcı tarafından tamamıyla okunarak elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiş sayılır.

 

LÜTFEN, YASAL HAKLARINIZ, TELAFİ YOLLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZE İLİŞKİN BİR SÖZLEŞMEYİ KAPSAYAN BU KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

Bu Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız Hizmetlerimizden herhangi birine kaydolmayın, erişmeyin, satın almayın veya ödeme yapmayın veya bunları başka bir şekilde kullanmayın. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen merhaba@MutlulukOfisi.com e-posta adresinden Hizmet Sağlayıcı’ya ulaşın. Bu Kullanım Koşullarından kaynaklanan hak ve yükümlülüklerinizden herhangi biri hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, bir hukuk danışmanına başvurmadan devam etmemeniz tavsiye edilir.

 
bottom of page